נגישות
[wpa_toolbar]
שפות
main-pic

השקה מוצלחת של “שער עולמי”

[addtoany]

 

ב- 14 לינואר 2018  עלתה לאוויר בהצלחה הפעימה המרכזית במערכת “שער עולמי”, המהווה פלטפורמה מחשובית חדשה לניהול סחר החוץ של מדינת ישראל. מדובר בפרויקט דגל, מהגדולים והמורכבים ביותר שהושקו בשנים האחרונות במדינת ישראל ואשר פותח עבור מינהל המכס ברשות המיסים.  המערכת שהושקה מחליפה את מערכת סחר החוץ הקיימת שמופעלת ומתוחזקת מספר עשורים על ידי מלם מערכות, אשר שקדה על פיתוחה גם של המערכת החדשה.

 מטרת המערכת החדשה לשפר את רמת השירות לכל לקוחות סחר החוץ והתאמתה לסטנדרטים בינלאומיים ולהסכמים להם שותפה מדינת ישראל, מתוקף חברותה בארגוני הסחר הבינ”ל.

במסגרת זו, שופרו תהליכי הסחר כולל הכנסת פתרונות שמיתרים צורך בשינוע ניירת בין היבואנים / סוכנים למכס ויכולות נוספות שמאפשרות צמצום ההוצאות התפעוליות ותקורות הניהול בקרב גורמי הקהילייה. כמו כן ניתנו כלים לקהיליית הסחר שמאפשרים שקיפות ונגישות למידע. המערכת מיועדת לשרת את כלל הגורמים המעורבים בסחר הבינ”ל (חברות ספנות, חברות תעופה, נמלי ים, עמילי מכס, יבואנים ועוד) ולאפשר חיבור ואינטגרציית מידע בינם לבין מערכת הסחר של המכס, תוך הבטחת עמידה במדיניות ממשלת ישראל ותקנותיה, הגנה מפני יבוא סחורות אסורות וגביית המכסים בהתאם לנדרש.

 במערכת החדשה קיימות אפשרויות טכנולוגיות מגוונות המאפשרות חיבור של כל הרשויות המוסמכות הרלוונטיות, לבסיס נתונים אחד. בנוסף, מדובר על מימוש תהליכים ללא שימוש בנייר, באופן דיגיטאלי וידידותי למשתמשים.

 עם העלייה לאוויר הושלמה השקה של כ- 70% מהמערכת, ונותרו למימוש שתי פעימות נוספות שיפותחו בשנים הבאות ויכללו תמיכה בתהליכי יבוא מתקדמים ותהליכי סחר היצוא של מדינת ישראל.

במימוש המערכת באה לידי ביטוי היכולת הייחודית של קבוצת מלם תים לספק פתרון מקצה לקצה ולהוציא לפועל פרויקטי אינטגרציה מורכבים תוך שילוב התמחויות של היחידות השונות בחברה, הן ברמת תשתיות מחשוב, תקשורת ואבטחת מידע והן ברמת יכולות הפיתוח והאינטגרציה.

 

[addtoany]
חזרה לכל החדשות
איך אנחנו יכולים לעזור לך?
בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו פה עבורכם. מלאו את פרטיכם ונשמח לשוב אליכם בהקדם