נגישות
[wpa_toolbar]
שפות
main-pic

עיריית תל אביב-יפו מקימה דטה סנטר נוסף בשיתוף דל ומלם תים

עיריית תל אביב-יפו מקימה בימים אלה דטה סנטר חדש, שני, שישמש כגיבוי חם מלא לדטה סנטר הראשי שלה. מרכז הנתונים החדש יהיה תת קרקעי וימוקם בבניין רב קומות חדש שהעירייה בונה עבור משרדיה, בנוסף לבניין הקיים ליד כיכר רבין.

את הפרויקט מוביל אגף התקשוב בעירייה, בראשות המנמ”ר, איציק בן דוד, ומנהלים אותו מטעמה אודי טרבולסקי, הטכנולוג הראשי, וגיא אלעד, סגן מנמ”ר לתפעול ושירות. הפרויקט נערך בשיתוף החברות דל טכנולוגיות ומלם תים, שנבחרו לבצע את ההכנות הנוגעות לתשתיות ולתקשורת. שתי החברות משתתפות בתערוכת ערים חכמות שנערכת השבוע בברצלונה, והן מציגות במסגרת הביתן הגדול של עיריית תל אביב-יפו, שמושך קהל מתעניינים רב מרחבי העולם.

בן דוד אמר כי “תל אביב היא עיר ללא הפסקה, וכדי להפעיל את כל השירותים הדיגיטליים שאנחנו מעניקים לתושבים ולממש המשכיות עסקית, תשתיות המחשוב שלנו חייבות להיות זמינות 24 על 7. זו הסיבה שבגינה התקבלה ההחלטה לגשת לפרויקט זה, בהשקעה של מיליוני שקלים, ותוך הטמעה של הטכנולוגיות החדישות ביותר בתחומי הגיבוי, האחסון והתקשורת”.

לדבריו, “הרעיון המרכזי מאחורי הפרויקט הוא שכפול חם של כל תשתיות המחשוב של העירייה, כך שאם יש תקלה באחת מהן, הפעילות נמשכת מיידית בעזרת הדטה סנטר השני”.

הפרויקט – חלק ממימוש תפיסת המולטי קלאוד של העירייה

בן דוד ציין כי הפרויקט הוא חלק ממימוש תפיסת המולטי קלאוד שהוא מוביל בעיריית תל אביב-יפו. במסגרת זו יוקם, בשיתוף דל ומלם תים, ענן פרטי. הוא אמר כי “השירותים שאנחנו נותנים לתושבים מבוססים על מערכות חדשות, שנמצאות בענן, אבל כדי שהן יעבדו נדרשת התאמה של התשתיות, כי אחרת זה לא יעבוד. שירות לתושב שלא עובד הוא שירות רע, והמטרה העיקרית שלנו היא כל הזמן לשפר את חוויית השירות לתושבים”.

לדברי ניר אשכנזי, מנהל מכירות למגזר מוניציפלי וממשלה ב-דל, “אנחנו משתלבים בחזון של עיריית תל אביב-יפו להמשכיות עסקית רציפה. עשינו מיפוי של הצרכים ועם מלם תים, שנבחרה כאינטגרטור, תכננו את התשתית כך שתהיה אלסטית, ברמת אקטיב-אקטיב, ובצורה כזו שתהיה גמישה להתרחבות, בהתאם לצרכים”.

“כיצרן, בנינו וסיפקנו את כל פתרונות האחסון והשרתים, ויישמנו טכנולוגיות מתקדמות, כדי שהעירייה תוכל לממש את החזון שלה”, הוסיף. “מרכיב נוסף הוא יישום תפיסת המולטי קלאוד. התשתיות יהיו מוכנות למעבר לענן פרטי, מבוסס VMware, והמעבר יהיה על פי הצרכים וההחלטה של העירייה”.

 

פורסם בדיילי מיילי בתאריך 18/11/2022

חזרה לכל החדשות
איך אנחנו יכולים לעזור לך?
בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו פה עבורכם. מלאו את פרטיכם ונשמח לשוב אליכם בהקדם