נגישות
[wpa_toolbar]
שפות
main-pic

האוניברסיטה העברית מעלה לאוויר מערכת חדשה של מלם שכר

[addtoany]

האוניברסיטה העברית מעלה בימים אלה מערכת משאבי אנוש חדשה, פרי פיתוח של מלם שכר מקבוצת מלם תים. הפרויקט להטמעת המערכת החדשה בוצע במשולב על ידי אגף משאבי אנוש והאגף למחשוב, תקשורת ומידע באוניברסיטה, וכן מלם שכר, שכאמור פיתחה אותה. היקפו הכספי של הפרויקט לא נמסר לפרסום, אולם לאנשים ומחשבים נודע כי הוא עומד על מיליוני שקלים. הפרויקט החל לפני כשמונה חודשים וכאמור, עולה לאוויר בימים אלה. המערכת החדשה החלה לשרת את 10,000 עובדי המוסד האקדמי.

דותן זיידל, סמנכ”ל משאבי אנוש באוניברסיטה העברית, הציג את הפרויקט בכנס הלקוחות השנתי של מלם שכר, שנערך היום (ב’) באולם האירועים לאגו בראשון לציון, בהשתתפות כ-750 נציגים של לקוחות החברה. את הכנס הנחה אמן החושים עלם חן.

לדברי זיידל, “במשך יותר מארבעה עשורים השתמשנו במערכת שכר וכוח אדם ישנה, פרי פיתוח עצמי. הבנו שעל מנת לתת מענה לשינויים בדרישות ובצרכים של האוניברסיטה בתחומים אלה – עלינו להתקדם. לכן, לפני כשלוש שנים התחלנו בהליכי בחינה של מערכות בתחום, מקומיות וגלובליות. בסופם של תהליכי הבדיקה וההיתכנות בחרנו במערכת של מלם שכר”.

המערכת של מלם שכר היא אינטגרטיבית ומתחברת לכלל מערכות ה-IT שבאוניברסיטה העברית. היא מטפלת בהיבטי משאבי האנוש, הנוכחות וגיוס העובדים, ואף כוללת מערכת לקליטת עובדים.

זיידל אמר כי “היתרונות שקיבלנו מהטמעת המערכת הם רבים: יש לנו כעת יכולת לקבלת נתונים ולהזרמתם בזמן אמת, לעדכן פרטים באופן שוטף וקל, ולעבוד בענן. מדובר בפרויקט שיביא להתייעלות תפעולית, כמו גם לחיסכון כספי”.

פיילוט במלם תים

אילן טוקר, מנכ”ל מלם שכר, ציין כי “השוק הישראלי צמא למערכות שכאלה. המערכת שהוטמעה באוניברסיטה העברית היא בעלת יכולת להתממשק לכל מערכות השכר והנוכחות הקיימות בשוק, ישראליות וגלובליות, כולל אלה של המתחרים שלנו. היא מספקת מענה מוכלל לעולמות הנוכחות והשכר גם יחד. זו מערכת עננית וקלה ליישום, וניתן להטמיע אותה בכל אחד מימי השנה, ולא רק ב-1 בינואר”.

הוא הוסיף כי “המערכת עונה למוטו שלנו, שלפיו יש לשים את העובד במרכז, והיא מהווה מעין ‘רשת חברתית’ ארגונית. אנחנו מכוונים אותה לשוק העסקי בישראל. בימים אלה מבוצע פיילוט להטמעת המערכת במלם תים כולה, והיא תוטמע בקבוצה במהלך השנה. כמו כן, השנה נחל בשיווק שלה בקרב לקוחות ארגוניים”.

 

פורסם באנשים ומחשבים בתאריך 16.1.2023

[addtoany]
חזרה לכל החדשות
איך אנחנו יכולים לעזור לך?
בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו פה עבורכם. מלאו את פרטיכם ונשמח לשוב אליכם בהקדם