נגישות
[wpa_toolbar]
שפות
main-pic

מלם תים הטמיעה בכללית מערכת OCR לזיהוי, שליפה ואימות נתונים

[addtoany]

מלם תים, קבוצת ה- IT והאינטגרציה המובילה השלימה פרוייקט ב”כללית מושלם” – מערך ביטוחי הבריאות של שירותי בריאות כללית, להטמעת מערכת מבוססת (Optical Characters Recognition) OCR  של חברת IBM לזיהוי, שליפה ואימות נתונים בתביעות בריאות מבוסס AI. היקף הפרויקט מאות אלפי שקלים.

המערכת מאפשרת הפיכת מסמך המתקבל כתמונה ל”מסמך בר חיפוש”, זיהוי סוג המסמך, שליפה אוטומטית של מידע מתוכו וכן אימות מידע זה אל מול נתוני התביעה שהוגשה באתר.

איך זה עובד?

בעת הגשת בקשה להחזר כספי (“תביעה”), הלקוחות מצרפים מסמכים בפורמטים שונים של תמונה, אשר מרביתם בלתי-מובנים (unstructured) ובלתי-מוכרים (unknown). בשלב הראשון המסמך עובר המרה ל’מסמך בר חיפוש’ באמצעות טכנולוגיית OCR. המערכת מזהה את סוג המסמך (חשבונית / קבלה / סיכום רפואי / הפניה / דו”ח ניתוח / וכדו’) ומאתרת בו את הנתונים הרלוונטיים (ת”ז ושם הלקוח, שם הספק/רופא, השירות הרפואי, תאריך, סכום וכדו’). המידע מאומת אל מול הנתונים שהוקלדו על ידי הלקוח, ובמקביל מופעלת לוגיקה לבקרה במערכת התפעולית. בהתאם לממצאי התהליך הממוכן, הבקשה מאושרת או נדחית והלקוח מקבל את ההחזר (ישירות לחשבונו או בביט).

עפר הדס, ראש אגף מערכות מידע ומחשוב בכללית מושלם: “מטרות הפרוייקט שהוגדרו על ידנו היו: טיפול בבקשות להחזר כספי ללא מגע יד אדם, יצירת חווית לקוח מעולה וייעול תהליכי העבודה. הפרוייקט יוביל לקיצור משמעותי בזמני הטיפול בתביעה ולאישור מידי של בקשת ההחזר ללקוח, ללא צורך בהמתנה ולאורך כל שעות היממה. הפרוייקט השיג את מטרותיו באופן מלא והביא לשיפור משמעותי בשירות שאנו נותנים ללקוחותינו”.

 

לירון טבק, מנהלת חטיבת פתרונות אוטומציה ו- Salesforce במלם תים: “זהו פרויקט חלוצי בתחום ביטוחי הבריאות, המאפשר סילוק אוטומטי מלא של התביעה ואישור מידי ללקוח, כולל בחינת מסמכים מצורפים, תוך שימוש פורץ דרך בטכנולוגיית OCR מתקדמת של IBM המותאמת לעברית וכן מנוע AI לשיפור מתמיד של אחוז הזיהוי. 

המערכת במהותה הינה מערכת back-office ללא משתמשים אנושיים, אך מיישבי התביעות יוכלו להתערב בתהליך הזיהוי של המערכת ו”ללמד אותה” לזהות נתון שלא זוהה בתבנית מסוימת כאשר יגיע בעתיד מסמך דומה. טכנולוגיה ה- AI תאפשר לימוד של המערכת ושיפור מתמיד של שיעורי הזיהוי תוך למידה מתמשכת של שונות המסמכים.

צוין כי, הפרוייקט משיא תועלות רבות לארגון וביניהן חוויית שירות דיגיטלית מלאה ומידית ללקוח, קיצור משמעותי של זמני הטיפול בבקשת החזר, ייעול תהליכי עבודה ועוד. טכנולוגיית AI מאפשרת שיפור מתמיד של שיעורי הזיהוי תוך למידה מתמשכת של שונות המסמכים. מדובר בתשתית מתפתחת שעתידה להתרחב לתחומים נוספים של פעילות עסקית”.

 

פורסם ב IT News בתאריך 19/1/2023

[addtoany]
חזרה לכל החדשות
איך אנחנו יכולים לעזור לך?
בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו פה עבורכם. מלאו את פרטיכם ונשמח לשוב אליכם בהקדם