נגישות
[wpa_toolbar]
שפות
main-pic

מלם תים זוכה בפרסים בתחרות מצטייני המחשוב

[addtoany]

מלם תים, קבוצת ה-IT הגדולה והמובילה בישראל, זכתה בשישה פרסים בגין פרויקטים שביצעה במהלך 2019, במסגרת תחרות מצטייני המחשוב של אנשים ומחשבים – IT Awards.

בקטגוריית ניתוח נתונים, אנליטיקה, ביג דטה ו-AI זכה פרויקט Ormat One BI של מלם תים באורמת טכנולוגיות – הקמת מערך BI אנליטי גלובלי מקצה לקצה בענן.
הפרויקט כלל הקמת מערך דטה אנליטי מרכזי ואג’ילי עם פלטפרומת BI ואנליטיקה מבוססת ארכיטקטורה מתקדמת בענן.

עינת זרמי, סמנכ”לית חטיבת היישומים במלם תים, אמרה כי “יעד הפרויקט – שיפור ביצועים כספיים ‘בשורה התחתונה’ – הושג במלואו דרך מידול נכון של הארגון כרשת של תהליכים עסקיים, בשילוב טכנולוגיות מתקדמת של אינטרנט של הדברים, ביג דטה ו-BI. תשתית הפרויקט מבוססת על בניית מאגר מידע מרכזי להשגת גרסה אחת של האמת (One Single Version of the Truth)”.

היא ציינה כי “הפרויקט נוהל במתודולוגיית אג’ייל, המבטיחה שימוש מידי במערך הדטה בהתאם לצרכים מתפתחים. הוא תוכנן בראייה של 10 שנים קדימה: הקמת תשתית גמישה פתוחה בענן לכלל הרכיבים – תוכנה כשירות (SaaS), תשתיות כשירות (IaaS) ופלטפורמה כשירות (PaaS)”.

בקטגוריית חדשנות במערכות ליבה זכה פרויקט של מלם תים בויסוצקי – ליישום מערכת SAP S/4 HANA.
חטיבת היישומים של מלם תים ביצעה את הפרויקט בשלושה אתרים, והוא כלל יישום, פיתוח תדפיסים, ממשקים והסבות. הפרויקט בוצע במתודולוגיית Activate ליישום מהיר של פרויקטי SAP S/4 HANA על סמך הידע והניסיון של מלם תים, שמאפשרים את קיצורו וייעולו. המערכת כוללת את המודולים: מכירות והפצה, ניהול הייצור, אחזקה, איכות, פיננסים, בקרה, תמחיר מוצר, רכש ומלאי, וניהול מחסנים.

הפרויקט מאפשר ל-ויסוצקי שליטה מלאה במערכות הלוגיסטיות והפיננסיות, ומביא לשיפור השירות ללקוחות. המערכת תומכת בצמיחת החברה וגדילתה בשנים הבאות, מאפשרת ניהול כל הפעילות במערכת אחת ועם בסיס נתונים אחד, משפרת את קבלת ההחלטות של הנהלת החברה וניתן לבצע באמצעותה מדידות אפקטיביות ויעילות של תהליכי הייצור. כמו כן, היא תשפר את יכולת ניהול התחזיות והמלאים ואת יכולות הבקרה של הארגון, ותביא לשיפור מהלכי פיתוח בחברה.

בקטגוריית פרויקטים מיוחדים במגזר השלישי ובארגונים ללא מטרות רווח זכה פרויקט של מלם תים במשרד הרווחה ובג’וינט אשלים – מערכת יתד לליווי צעירים במצבי סיכון.
הפרויקט כלל העלאה לאוויר של מערכת מידע מבוססת סיילספורס עבור תכנית יתד – תכנית לאומית, בהובלת משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתים וארגון ג’וינט-אשלים, המתמקדת בקידום צעירים עד גיל 26 שסובלים ממחסור או מצוקה מתמשכים.

המערכת החדשה מאפשרת לעמותות השותפות ביתד לנהל את הקשר והעבודה עם צעירים הנעזרים בשירותיהן. מערכת זו היא חלק ממערכת IT כוללת המפותחת על ידי אגף מערכות מידע במשרד הרווחה, שמאפשרת עיצוב מדיניות וקבלת החלטות מבוססת נתונים, באשר לעבודה עם צעירים במצבי סיכון.

“המערכת עלתה לאוויר בהצלחה ובזמן קצר, ומשרתת את השותפים בתכנית, ובהם עשרות עמותות ומאות מלווי צעירים, שמפעילים תכניות התערבות ומענה המותאם לצרכי הצעירים”, ציינה זרמי. “זהו פרויקט חברתי חשוב, המאפשר שינוי דיגיטלי וחדשני בתהליכי העבודה ומביא לשיפור השירות”.

בקטגוריית פרויקטים מיוחדים במגזר השלישי ובארגונים ללא מטרות רווח זכה פרויקט של מלם תים במרכז ארצי לבחינות ולהערכה – שדרוג טכנולוגיות והקמת שירותים מקוונים למשתמשים.
איציק רצון, מנהל תחום פרויקטים בחטיבת הטכנולוגיות של מלם תים, אמר כי “הקמנו ללקוח אתר חדש, שפותח תוך דגש על מתן שירות יעיל בשעות עומס, עם תמיכה ב-30 אלף משתמשים בו זמנית וזמני תגובה של בין חמש ל-20. המשתמשים העיקריים הם נרשמים ונבחנים בבחינות השונות שהמרכז הארצי מציע”.

הוא ציין כי “הפרויקט כלל אפיון וניתוח מפורט של תהליכים וממשקים, ממשק רספונסיבי מבוסס Angular, עמידה בתקן נגישות AA ותמיכה בדפדפנים השונים, תוך התאמת האתר ותמיכתו בכלל המכשירים הניידים”.

“המערכת תפיץ מיילים בכמות רבה – כ-100 בדקה וייעשה שימוש ב-ORM למידול שכבת בסיס הנתונים (Informix), כשהתשתית תומכת באשכול שרתים ופיזור התעבורה בשעות העומס”, הוסיף רצון.

בקטגוריית חדשנות במעבר לענן זכה פרוייקט של SeidorMalam מקבוצת מלם תים בבית הספר האמריקני, ליישום מערכת Sap Business By Design – פתרון ה- ERP של סאפ בענן.
SeidorMalam ביצעה עבור הלקוח טרנספורמציה דיגיטלית, בכך שהעבירה אותו ממערכת הנהלת חשבונות ותיקה למערכת ERP חדשנית, רחבה וחוצת ארגון, והכי חשוב – בענן. הפרויקט כלל יישום מערכת SAP Business ByDesign , לרבות הקמת חנות אונליין, שמשמשת את הורי התלמידים בבית הספר לרכישת חוגים ותשלום חשבונות, עם אזור מידע אישי ללקוח. המערכת, שתשרת 160 משתמשים, מותאמת לעסקים קטנים ובינוניים. הפתרון מכיל את כל התהליכים התפעוליים בחבילה אחת, ובהם מערכת פיננסית, רכש, כולל מהרכש ועד התשלום (Process Procure-to-Pay), וניהול החזר הוצאות של עובדים ואנליטיקה – לניתוח דו”חות ומדדי ביצוע (KPI).

בקטגוריית טרנספורמציות דיגיטליות וחדשנות זכה פרויקט של מלם תים באורמת טכנולוגיות – ניהול מחסן דיגיטלי בארגון גלובלי.
“פיתחנו אפליקציות מבוססות אנדרואיד, המותאמות למסופונים ניידים במחסני אורמת, לניהול המחסן וביצוע מעקב, ולטיפול בתנועות מלאי”, אמר עידן גולדשלגר, מנהל חטיבת הדיגיטל במלם תים. “המסופון מתחבר למערכת פנימית של מלאים, שקוראת את הברקודים של המוצרים שנמצאים במחסן ויודעת האם יש בו מלאי של המוצר או שהוא חסר. זאת, לעומת המצב שהיה קיים עד עתה, שבו המחסנאים היו נאלצים לגשת למחשב המרכזי ולחפש בו את הפריטים. היתרון הגדול במערכת הוא בכך שהיא ניידת וניתנת לשימוש בדומה לטלפון נייד שצמוד למחסנאי, כך שהוא יכול להיות מעודכן אונליין במצב המלאים”.

[addtoany]
חזרה לכל החדשות
איך אנחנו יכולים לעזור לך?
בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו פה עבורכם. מלאו את פרטיכם ונשמח לשוב אליכם בהקדם