נגישות
[wpa_toolbar]
שפות
main-pic

יישום חדש מאפשר לשלם בכרטיסי אשראי באוטובוסים של דן

[addtoany]

מהפכת התשלומים בתחבורה הציבורית עולה שלב: חברת האוטובוסים דן השיקה אתמול (ב’) יישום חדש, שיאפשר לשלם עבור הנסיעה בכרטיס אשראי, ויכול להוות חלופה לשימוש בכרטיסי הרב קו. היישום יותאם למכשירים תומכים, כגון טלפונים חכמים ושעונים חכמים.

הפרויקט, שהיקפו מאות אלפי שקלים, בוצע על ידי מלם תים תחבורה וחברת כרטיסי האשראי Max, שדן בחרה בה כגוף הסליקה של התשלומים הללו – בשיתוף דן והרשות הארצית לתחבורה. בטקס ההשקה נכחה שרת התחבורה, מרב מיכאלי.

השירות יחל לפעול בקרוב, באופן מדורג, ויתאפשר באוטובוסים של דן בגוש דן, בנסיעות שמחירן הוא 5.5 שקלים (עד 15 ק”מ). זאת, לאחר פיילוט שיתקיים בשבועות הקרובים.

אסף סבן, מנמ"ר דן, מדגים את השימוש במערכת.

לא צריך קוד סודי

אסף סבן, מנמ”ר דן, ציין כי “היישום פותח בזמן שיא, בתוך חודשים בודדים. הייחוד שלו הוא הצד הטכנולוגי: בפעם הראשונה מתבצעת סליקה מהירה במהירות של שנייה אחת – זמן זהה למהירות הסליקה של כרטיס הרב קו. זה היה אחד התנאים המקדימים שלנו לביצוע הפרויקט, והמטרה היא לא להכביד על הנוסעים”.

עוד מסר סבן שבמסגרת התהליך ביצעה דן תהליכי הסמכה ל-ולידטורים, שהם מסופים שלא מצריכים הקשת קוד סודי, אלא הצמדת כרטיס בלבד.

“מעבר לכך, בוצעה גם הסמכה ייעודית של סכימות כרטיסי האשראי ויזה ומאסטרכארד לתחבורה ציבורית. שתי ההסמכות האלה הן הראשונות מסוגן בישראל”, ציין.

אופיר קרני, מנכ”ל דן, אמר בטקס ההשקה כי “השירות נועד להנגיש את התחבורה הציבורית גם לנוסעים מזדמנים. בעתיד, את כל הפעולות שאנחנו מכירים כיום עם הרב קו ניתן יהיה לבצע באמצעות כרטיס אשראי”.

[addtoany]
חזרה לכל החדשות
איך אנחנו יכולים לעזור לך?
בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו פה עבורכם. מלאו את פרטיכם ונשמח לשוב אליכם בהקדם