נגישות
[wpa_toolbar]
שפות
main-pic

סקירה של פתרונות אינטגרציה ואוטומציה (iPaaS) בדו”ח Gartner MQ 2023 Copy

בואו נדבר על עולם האינטגרציה והאוטומציה בענן, או בשמו הלועזי - iPaaS.

בעידן שבו לכל צורך יש מוצר נפרד, וכל מוצר יוצר מקבל ומעביר מידע ופעולות, פתרונות iPaaS לאינטגריה ואוטומציה בענן הפכו למוצר חובה עבור חברות רבות מחפשות פתרונות שיכולים לחבר בין המוצרים השונים ולייעל תהליכים. דו”ח ה-Magic Quadrant של Gartner לשנת 2023 עושה סדר ומבצע סקירה עמוקה של פתרונות הiPaaS לאינטגרציה ואוטומציה של שנת 2023.

הדו”ח של גרטנר מתרכז במספר דברים חשובים שכל מנהל טכנולוגיה צריך לדעת:

 

מה זה iPaaS?

 • iPaaS או Integration Platform as a Service אלו פלטפורמות שנועדו לקשר בין שירותים, אפליקציות ומקורות נתונים שונים בענן. הן כמו קונקטור חכם המחבר בין מספר צינורות מידע שונים המאפשר למידע ופעולות להתנהל בצורה מתואמת ומאורגנת.

אלו פתרונות מובילים בשוק?

 • יש כמה שמות גדולים שעולים שוב ושוב: Workato, Boomi, Microsoft, ועוד… אלו החברות העיקריות המספקות פתרונות מתקדמים המשתלבים עם מגוון רחב של טכנולוגיות ושירותים.

איך בוחרים את הפתרון הכי מתאים?

 • הדו”ח מציע להתמקד בכמה נקודות: קלות השימוש, יכולת להתאים לצרכים הספציפיים של העסק, וכמובן תמיכה טכנית ושירות. כל חברה צריכה להבין מה היא באמת צריכה ולבחור את הפתרון האופטימאלי עבורה.

למה זה חשוב?

 • בעולם שבו כולם רצים מהר, חשוב לזכור שאינטגרציה ואוטומציה מספקות לא רק חסכון בעלויות. הן גם מאפשרות להיות יעילים יותר ובעיקר מאפשרות אג’יליות. ככל שפחות אנשים מעורבים בתהליכים ויש פחות חיכוך אזי לצוותים יש אפשרות לעבוד בצורה יותר עצמאית ולזוז מהר יותר. 
 • דו”ח ה-Magic Quadrant של גרטנר הוא כמו מפת דרכים למי שרוצה להבין את עולם ה-iPaaS. הוא מסקר את כל פתרונות הiPaaS, מהן ההיתרונות והחסרונות שלהם, ובמה צריך להתמקד כשבוחרים פתרון אינטגרציה ואוטומציה לארגונים מסוגים שונים.

מה צופה העתיד של פתרונות ה iPaaS?

 • כדי ליצור alignment וסביבת עבודה יעילה שבה כולם חותרים לאותו כיוון, חשוב לדעת לדבר בשפה אחת. זה לא רק עניין של תקשורת בין אנשים, אלא גם בין מערכות. כשמערכת אחת לא מבינה את השנייה, אנחנו יכולים לאבד זמן יקר וכסף. אינטגרציה ואוטומציה בעזרת iPaaS היא הדרך לוודא שכל המערכות מדברות בשפה אחת ועובדות יחד בהרמוניה.

איך זה עובד בפועל?

 • נניח שיש לכם מערכת לניהול לקוחות (CRM) ומערכת לניהול הזמנות. בלי iPaaS, כל שינוי באחת מהמערכות ידרוש עבודה או אינטגרציה ידנית כדי לעדכן אחת את השנייה. ואם מדובר בכמה מערכות גדולות ומורכבות? ברגע שמתבצע שינוי כשלהו במערכת אחת, הדבר מצריך לא מעט התאמות גם במערכות האחרות. עם iPaaS, המידע יכול לזרום אוטומטית, וכל ההתאמות מבוצעות על ידי הiPaaS עצמו.

מהי נקודת המבט של גרטנר?

 • לפי דו”ח ה-Magic Quadrant של גרטנר, יש מספר שחקנים מרכזיים בשוק ששווה להתייחס אליהם. חברות כמו Boomi ו-Workato המציעות פתרונות מתקדמים המאפשרים לא רק חיבור בין שירותים שונים, אלא גם אוטומציות של התהליכים הארגוניים. הדו”ח מדגיש את החשיבות של בחירה בפתרון שמתאים לצרכים הייחודיים שלכם ושיוכל לתמוך בכם לאורך זמן.

איך בוחרים נכון?

 • חשוב להבין את הארגון וצרכיו: מה הם הצרכים הייחודיים שלו, איזו מערכת צריכה לדבר עם איזו ואיפה אתם רואים את עצמכם בעתיד? בדקו את התמיכה והשירות שהחברה מציעה, כי במוקדם או מאוחר כשתרצו להרחיב או לשדרג את המערכות שלכם יש סיכוי טוב שתזדקקו להם.
  קחו גם בחשבון את המחיר ואת התמורה שאתם מקבלים להשקעה. 
  בסופו של דבר, כל עסק צריך לזכור שאג’יליות היא כבר איננה רק טרנד וכל כלי שיכול לעזור לכם להיות מהירים וגמישים יותר – שווה מחשבה ובחינה רצינית.
  דו”ח ה-Magic Quadrant של גרטנר יכול להיות נקודת פתיחה טובה למסע הזה.

התאמה לארגון

 • הבנת הצרכים הספציפיים של הארגון שלכם קריטית. יש פתרונות המתמחים בתעשיות מסוימות ובאינטגרציה למוצרים מסוימים, ויש את אלה המציעות גמישות רבה יותר לכל סוג של ארגון.
  רק כשאתם יודעים מה אתם צריכים, תוכלו לשאול את השאלות הנכונות ולבחור את הפתרון המתאים ביותר.

גמישות והתאמה אישית

 • פתרונות אינטגרציה ואוטומציה צריכים להיות מותאמים לצרכים המשתנים של העסק שלכם. חשוב לבחור בפלטפורמה המאפשרת התאמה ושינוי בקלות, כדי שגם כאשר העסק שלכם גדל או משתנה, המערכת תוכל להמשיך ולתמוך בארגון.

התפתחות טכנולוגית

 • מעבר ליכולות הנוכחיות, חשוב להבין מה קצב החדשנות של הפתרונות השונים והאם הם מצליחים לתמוך בטכנולוגיות חדשות. האם הם משקיעים בחדשנות? האם יש להם תוכניות להרחבת השירותים או לשילוב טכנולוגיות חדשות? ארגון שחושב קדימה צריך שותף שמבין את צרכיו בכל נקודת זמן.

סיכום

 • בחירת פתרון אינטגרציה ואוטומציה הוא השקעה בעתיד החברה. הדו”ח של גרטנר יכול להוות מקור מידע חשוב שיעזור לכם לבחור נכון. אל תסתפקו במה שעובד עכשיו, תחשבו גם על מה שתצטרכו מחר. וזכרו, העולם הדיגיטלי לא מחכה לאף אחד!
דו"ח פתרונות האינטגרציה והאוטומציה המובילים ל2023 מאת Gartner

גלו מה פתרונות הiPaaS המובילים בסקר המקיף והרשמי של Gartner

Workato חזרה לכל החדשות
איך אנחנו יכולים לעזור לך?
בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו פה עבורכם. מלאו את פרטיכם ונשמח לשוב אליכם בהקדם

  מלאו פרטים לקבלת דו"ח Gartner iPaaS 2023 בחינם