נגישות
[wpa_toolbar]
שפות
main-pic

פתרונות הענן מאפשרים לתת מענה דיגיטלי לעסקים קטנים ובינוניים בקלות ובמהירות

[addtoany]

מלם תים היא קבוצת שירותי ה-IT הגדולה והמובילה בישראל, המספקת מגוון פתרונות מחשוב מקצה לקצה בתחום טכנולוגיות המידע. מזה עשרות שנים התמקדה החברה בפרוייקטים של יישום ואינטגרציה בקרב חברות וארגונים גדולים במשק במגזר הפרטי והציבורי, מרכבת ישראל ובנק ישראל ועד למוסדות אקדמיה, חברות תעשייתיות גדולות ומשרדי ממשלה. זאת בעזרת למעלה מ-3,400 מומחים, הפרוסים באתרי החברה והלקוחות ברחבי הארץ.

בחמש השנים האחרונות, לאור צמיחת תחום מחשוב הענן, עברה מלם תים להתמקד גם בעסקים הקטנים (עד 5 עובדים) והבינוניים (מעל 50 משתמשים), מתוך הבנה שהעולם השתנה, הכל הפך למהיר יותר ופתרונות הענן מאפשרים לתת מענה דיגיטלי לעסקים קטנים ובינוניים בקלות ובמהירות. הקבוצה ממשיכה לשרת ארגונים גדולים כפי שעשתה בעבר, אך ממנפת את כל המתודולוגיה והניסיון שצברה גם לטובת עולם העסקים הבינוניים והקטנים ותרומתה להם היא רבה.

 

עינת זרמי, מנהלת חטיבת יישומים ארגוניים במלם תים מסבירה: “ארגונים קטנים ובינוניים זקוקים למערכות כגון ERP ו-CRM ולמערכות ניהול מסמכים, שיאפשרו להם לנהל את תהליכי העבודה בצורה חכמה ויעילה, תוך קבלת תובנות אנליטיות בזמן אמת. הם זקוקים לפתרונות שיהיו קלים, מהירים ליישום וידידותיים”.

מהם הצרכים של העסקים הבינוניים ואילו פתרונות המתאימים להם ביותר?

 

יעל טל, מנהלת תחום יישומי SAP במלם תים, מסבירה: “לארגון בינוני ישנם בדרך כלל תהליכים דומים לאלה הקיימים בארגון גדול, בכל התחומים, לרבות: רכש, משאבי אנוש, מחסן, לוגיסטיקה, שירות לקוחות, מערך הפצה וכדומה, אך אין לו את אותם המשאבים שיש לארגון גדול או למגזר הציבורי. הפתרון המתאים ביותר לארגון בסדר גודל כזה הוא מערכת ה-ERP החדשנית של סאפ – SAP S/4HANA, המאפשרת את ניהול הארגון בצורה פשוטה יותר, עם טכנולוגיית ממשק משתמש חדשנית ואפשרות לאנליטיקה מתקדמת בזמן אמת. השימוש במערכת חוסך בעלויות, בזמן ובמשאבים.

אנו מציעים חבילה ייחודית לעסקים בינוניים, הכוללת את המודולים: רכש, פיננסים, מכירות, ניהול מחסן ועוד והיא מותאמת למגוון רחב של לקוחות בכל התחומים. ניתן לאחסן את החבילה אצל הלקוח או בענן. במקרים רבים, ארגון בינוני לא מעוניין להחזיק מחלקת IT גדולה בתוך הארגון ומעדיף שאנו ננהל עבורו את התוכנה והתשתיות מקצה לקצה בענן. בעזרת הפתרון שאנו מציעים לו, הוא מקבל את כל הנתונים בזמן אמת בבסיס נתונים אחד, המאפשר לו קבלת החלטות מושכלות במהירות. כך הוא יכול להתייעל, כשכל כאב הראש נשאר אצלנו. מהר מאוד הלקוח רואה תוצאות והחזר על ההשקעה ויש לו תשתית המאפשרת לעסק שלו לצמוח ולגדול. הפלטפורמה מאפשרת גדילה והתרחבות, כדוגמת הוספת סניפים חדשים בארץ ובעולם לתוך המערכת במהירות, תוך אימוץ תהליכים קיימים.

פתרון מסוג זה הטמענו לאחרונה בפרוייקט שביצענו בסניף הישראלי של חברת פיתוח תרופות. החברה משתמשת במוצר שלנו לניהול הפרוייקטים שלה, שמתחילים במחקר בשלביו הראשונים בישראל ולאחר מכן הפיתוח מתרחב לארה”ב, שם מתבצעים הניסויים הקליניים. כיום, החברה מסוגלת לראות את כל הפרויקט על כל חלקיו ושלביו במערכת אחת, בזמן אמת. לפני יישום המערכת לקח זמן רב לעבד ולשלוף את הנתונים ולכן תהליך קבלת ההחלטות בחברה התייעל משמעותית בעקבות הפרויקט”.

מהם הפתרונות הנוספים לעסקים הבינוניים?

עינת זרמי: “אנחנו משלבים בפתרונות שלנו כלים נוספים, כגון מערכות לניהול מסמכים או מערכות CRM, הכל לפי צרכי הלקוחות ובאופן אינטגרטיבי.

הפתרונות לניהול מסמכים (ECM) שאנו מספקים, מבית Open Text, מאפשרים פריסה מהירה של שירותי תוכן וחווית משתמש דיגיטלית. ביצענו פרויקטים רבים מסוג זה בארגונים בסדרי גודל משתנים, לצרכים שונים: תהליך אוטומטי לקליטת חשבוניות, WFשל אישורי בקשות בשילוב חתימה דיגיטאלית, חשבוניות דיגיטליות ועוד”.

מוסיפה זרמי: “ערך מוסף משמעותי עבור ארגונים בינוניים מושג על ידי שימוש בכלי BIוניתוח, המאפשרים השגת תובנות מושכלות בנוגע לפעילויות ולתהליכי העבודה, שיפור היעילות וזיהוי הזדמנויות עסקיות חדשות. האנליטיקה מייצרת ערך אמיתי בתחומים שונים: אחזקה, שירות ושימור לקוחות, מכירות, משאבי אנוש, שיווק ועוד.

פרויקט מסוג זה ביצענו בחברה לייבוא חלקי אודיו ואלקטרוניקה. תוך שבועיים הקמנוDashboard ידידותי להצגת נתוני מכירות ולקוחות, אשר איפשר לארגון לזהות מגמות עסקיות והעניק תשתית SelfService להמשך תחקור עצמאי והעצמת העובדים בארגון.

לסיכום, אנחנו במלם תים, מובילים כיום עם פתרונות דיגיטליים קלים ליישום בענן, מקצה לקצה, המאפשרים לארגונים הבינוניים והקטנים ערך מוסף עסקי, בנוסף לגמישות תפעולית. בכך אנו מסייעים להם לצמוח במהירות, בהתאם לאסטרטגיה שלהם, תוך התמקדות בליבת העסק, עם ראש נקי וקבלת מצג ברור על מצב החברה והפרוייקטים שלה בכל רגע נתון”.

 

פורסם ע”י “The Marker” ב-5 במרץ 2018.

[addtoany]
חזרה לכל החדשות
איך אנחנו יכולים לעזור לך?
בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו פה עבורכם. מלאו את פרטיכם ונשמח לשוב אליכם בהקדם